Britney Spears: Své problémy léčí prací na zahrádce

8. května 2009 v 18:25 | KiKuShKa |  Updates

Zpěvačka Britney Spears si prý sama našla dokonalou psychoterapii, která jí pomáhá zůstat v mentální pohodě - propadla totiž práci na zahrádce.

Popová princezna je závislá na květinách a miluje, když se může rýpat v hlíně, kypřit, zalévat a především sledovat prosperitu svých zelených svěřenců. Hvězdě navíc pomáhají květinové esence harmonizující její duši.
"Britney už zkusila všechny možné terapie. Studovala jógu, navštívila celou řadu terapeutů a dokonce experimentovala s mystikou, ale nikdy to příliš nefungovalo. Ale tentokrát poprvé nastala změna. Oddala se studiu zahradničení a jeho účinků na duševní pohodu. Kdykoli se vrátí domů do Kalifornie, okamžitě běží do zahrady a pracuje tam. Je na to velmi hrdá a má spoustu znalostí o tom, co pěstuje a co jí roste kolem domu," uvedla zpěvaččina přítelkyně.

Sedmadvacetiletá zpěvačka si v knihách o zahradničení čte i o přestávkách při svém turné "Circus". Nejradši má knihu "Chicken Soup for the Gardener's Soul". V ní jde totiž o duchovní účinky práce na zahrádce.
Spearsová si údajně oblíbila spirituální zahradničení, které se zaměřuje především na vliv rostlin na lidskou duši. Soustředí se pak hlavně na pěstování barevně kvetoucích a výrazně vonných rostlin. Zahradničení kombinuje s Bachovou květovou terapií.
Ta je je založena na léčení pomocí 38 esencí z květů divoce rostoucích rostlin, keřů a stromů. Autorem květové terapie je Dr. Edward Bach, který tuto metodu vynalezl na počátku 19 stol. Bachova květová terapie působí příznivě na psychický stav člověka a odstraňuje tak např. stres , strach, nervozitu, fobie atd.
Velmi oblíbenou se stala v Anglii, kde ji používají záchranáři pro zmírnění následků šoku např. po autonehodě.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama